Zalety ćwiczeń na świeżym powietrzu

WIMED Outdoor Fitness na Targach ITM
21 sierpnia 2017
Ćwiczenia na świeżym powietrzu
O kalistenice słów kilka
26 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie

Zalety ćwiczeń na świeżym powietrzu

Ćwiczenia na świeżym powietrzu

Za sprawą coraz bardziej popularnych siłowni zewnętrznych i ogólnodostępnych stref steet workout, Polacy coraz częściej nad przerzucanie ciężarów na tradycyjnych siłowniach przedkładają ćwiczenia na świeżym powietrzu. Trening w plenerze to znakomity sposób na utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania, ale nie tylko – korzyści jest znacznie więcej.

Siłownia plenerowa receptą na zdrowie

Ćwiczenia na świeżym powietrzu to gotowa, darmowa recepta na zdrowie. Karnety na tradycyjnych siłowniach i konieczność podpisywania długoterminowych umów często odstrasza osoby, które chciałyby podbudować swoją kondycję i poprawić sprawność fizyczną. Z pomocą przychodzą tutaj siłownie plenerowe, które są powszechnie dostępne i – co warto podkreślić – bezpłatne. Zatem jedyna inwestycja, jaką musimy ponieść, to koszt wygodnych butów i trochę czasu.

Kobieta ćwicząca na siłowni plenerowej

Zobacz OFERTĘ POLSKIEGO PRODUCENTA SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH WIMED https://sklep.wimed.pl/fitness

Zdaniem naukowców z Uniwerstytetu w Essex, siłownie zewnętrzne to nie tylko sposób na zdrowie fizyczne, ale także poprawa poczucia własnej wartości. Przeprowadzone przez nich testy pokazują, że nawet niewielki wysiłek na świeżym powietrzu sprawia, że czujemy się lepiej ze swoim ciałem. Ponadto, uwalniamy się od negatywnych uczuć, takich jak gniew czy stres. Nasze poczucie fizyczne w znacznej mierze zależy od samopoczucia psychicznego, a to ćwiczenia na siłowniach zewnętrznych poprawiają jak mało co.

Street workout w służbie dobrego samopoczucia

Samo przebywanie na zewnątrz często dostarcza nam dużej dawki pozytywnej energii, uwalniając głowę od codziennych trosk. To m.in. zasługą gromadzenia zapasu witaminy D3, niezbędnej do budowania zdrowych kości i prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu wzmacniają także układ odpornościowy i podnoszą poziom endorfin (tzw. hormonu szczęścia), zapewniając długi i spokojny sen. Ponadto, dzięki siłowniom plenerowym i strefom street workout poprawiamy krążenie, redukujemy zły cholesterol, wzmacniamy mięśnie oraz zwiększamy ogólną wydolność oddechową i fizyczną organizmu.

Ćwiczenia outdoor fitness

W końcu, siłownie zewnętrzne to nieograniczone poczucie swobody. Sami wybieramy pory i ćwiczenia, nie musimy martwić się obecnością tłumu ludzi, czekających na skorzystanie z naszego przyrządu. Zrywamy z monotonią tradycyjnych siłowni, przedkładając piękne widoki nad ekran korporacyjnego telewizora. Sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu jest także mniej wymagający dla naszego organizmu, a zatem kilkuminutowy trening może stać się naszą rutyną w codziennej drodze do szkoły czy pracy, bez odczuwania nadmiernych skutków zmęczenia.

Przeczytaj CO WARTO WIEDZIEĆ O OUTDOOR FITNESS http://silownie-zewnetrzne.eu/outdoor-fitness-co-warto-wiedziec/

Zapisz

WordPress Video Lightbox