Urządzenia do ćwiczeń aerobowych

Siłownie plenerowe dla seniorów
Siłownia plenerowa dla seniorów
10 października 2018
Siłownie plenerowe
Siłownie zewnętrzne WIMED – najwyższa jakość, szeroka oferta
15 października 2018
Pokaż wszystkie

Urządzenia do ćwiczeń aerobowych

Sprzęt do ćwiczeń aerobowych

Ćwiczenia aerobowe pozwalają na poprawę kondycji i zgubienie zbędnych kilogramów. Swoją nazwę zawdzięczają procesowi tlenowemu, w wyniku którego mięśnie produkują energię. Szybszy oddech podczas wysiłku fizycznego sprawia, że serce zaczyna pracować szybciej, a podniesione tętno przyspiesza metabolizm i umożliwia intensywniejsze spalanie związków tłuszczowych.

  • Planując trening aerobowy ważne jest pamiętanie o odpowiedniej długości ćwiczeń. W pierwszej fazie spala się przede wszystkim glikogen, czyli zmagazynowane w organizmie węglowodany. Dopiero w kolejnym etapie spalana jest tkanka tłuszczowa (proces ten rozpoczyna się dopiero po około 30 minutach treningu).
  • Przed rozpoczęciem ćwiczeń aerobowych należy sprawdzić swoje maksymalne tętno, czyli tętno podczas bardzo intensywnego wysiłku (treningi aerobowe powinno się wykonywać na ok 65% tętna maksymalnego).
  • Najlepsze efekty przynoszą ćwiczenia aerobowe wykonywane na świeżym powietrzu. Oprócz joggingu warto skorzystać ze sprzętu outdoor fitness, przeznaczonego do ćwiczeń tlenowych, tj. rowerek, orbitrek czy biegacz.
  • Trening aerobowy jest mało obciążający i ma niewielki wpływ na centralny układ nerwowy. Mogą go wykonywać osoby o różnym poziomie sprawności i w różnym wieku.

Najpopularniejsze urządzenia do ćwiczeń aerobowych

Runner – biegacz

Urządzenie, które umożliwia ćwiczenia dolnych partii ciała, wzmocnienie mięśni i stawów nóg. Runner pozwala na odwzorowywanie ruchów wykonywanych podczas marszu rekreacyjnego lub truchtu. Ćwiczenia poprawiają układ krążeniowy i oddechowy, poprawiają zmysł równowagi i pozwalają na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Runner biegacz outdoor fitness

Instrukcja obsługi biegacza

Dowiedz się więcej o runnerze Wimed: http://silownie-zewnetrzne.eu/przyrzady-do-cwiczen-na-swiezym-powietrzu-runner/

Orbitrek

Ten sprzęt do ćwiczeń również zalicza się do urządzeń aerobowych. Umożliwia naśladowanie ruchów wykonywanych podczas marszu z kijami, wzmacnia mięśnie nóg, bioder i ramion. Obciążenie stanowi waga osoby ćwiczącej.

Orbitrek instrukcja

Orbitrek – instrukcja użytkowania

Dowiedz się więcej o orbitreku: http://silownie-zewnetrzne.eu/przyrzady-do-cwiczen-na-swiezym-powietrzu-orbitrek/

Rowerek

Ideą ćwiczeń na rowerku jest przede wszystkim wzmacnianie nóg (mięśni i stawów), poprawa ogólnej kondycji organizmu i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Jazda na rowerku treningowym to również trening cardio, czyli wytrzymałościowy, mający na celu poprawę wydolności serca.

Rowerek instrukcja

Instrukcja użytkowania rowerka

Dowiedz się więcej o rowerku do ćwiczeń: http://silownie-zewnetrzne.eu/produkty/outdoor-fitness-standard/rowerek/

WordPress Video Lightbox