Trening na siłowni plenerowej przed sezonem zimowym

Siłownie pod chmurką
Siłownia pod chmurką – przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu
5 września 2018
Siłownie pod chmurką Wimed
Jak zaprojektować siłownię zewnętrzną? Poradnik
25 września 2018
Pokaż wszystkie

Trening na siłowni plenerowej przed sezonem zimowym

Treningi na świeżym powietrzu

Lubisz narty? Z niecierpliwością czekasz na zimę i sezon snowboardowy? Pamiętaj, by odpowiednio przygotować swój organizm! Z pewnością wiesz, jak ważna jest rozgrzewka przed każdym większym wysiłkiem fizycznym i masz świadomość tego, że jej brak może skutkować bolesnymi, długotrwałymi kontuzjami.

Zimowe szaleństwo szczególnie wymaga dobrego przygotowania – twoje mięśnie i stawy będą poddane bodźcom, których nie mają na co dzień. Mamy dla ciebie kilka porad, dzięki którym doskonale przygotujesz się do kolejnego sezonu narciarskiego – już teraz znajdź w okolicy siłownię plenerową i zaktywizuj swoje ciało.

Jesienne treningi na świeżym powietrzu

Jesienna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu potrafi czynić cuda. Wrzesień, październik i listopad to miesiące, w których nasze organizmy cierpią z powodu niedoboru słońca, są narażone na wirusy. Czujemy się słabsi, mniej energiczni, apatyczni. Codzienna dawka aktywności na świeżym powietrzu sprawi, że będziesz miał wystarczająco dużo sił i energii, by pokonać jesienny spadek nastroju. Regularne odwiedzanie siłowni zewnętrznych i korzystanie ze sprzętu outdoor fitness to nie tylko sposób na poprawę samopoczucia, ale również na przygotowanie organizmu do sezonu narciarskiego.

Wczesna jesień to idealna pora, by stopniowo rozpocząć przygotowywania do zimy. Postaraj się wzmocnić nie tylko te partie ciała, które są najbardziej eksploatowane podczas zimowych szaleństw na nartach czy desce, ale również ogólnie popraw kondycję całego organizmu. Jakie urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu wybrać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Urządzenia do ćwiczeń wzmacniające dolne partie ciała

Jeśli zależy ci na wzmocnieniu dolnych partii ciała (mięśni i stawów nóg, bioder) postaraj się wykonywać regularne ćwiczenia na biegaczu, orbitreku i narciarzu. Dzięki temu w szybkim czasie wzmocnisz i poprawisz siłę mięśni nóg i bioder, bez nadmiernego obciążania stawów (to świetny sposób na przygotowanie organizmu do bardziej intensywnych treningów).

Dowiedz się jak ćwiczyć:

ORBITREKBIEGACZWAHADŁONARCIARZŁAWKA BENCHWIOŚLARZRUNNER

Regularne, nawet kilkunastominutowe, ćwiczenia na tych urządzeniach outdoor fitness pomogą ci wzmocnić nie tylko nogi, ale i cały tułów, dzięki czemu całe twoje ciało stanie się bardziej gibkie, sprężyste i smukłe.

Biegacz

Ćwiczenia na biegaczu

Orbitrek ćwiczenia

Ćwiczenia na orbitreku

Rowerek

Ćwiczenia na rowerku

Jak przygotować ciało do sezonu zimowego?

Lekkie treningi rozpocznij już teraz – wrzesień to idealny moment na rozpoczęcie aktywności fizycznej, mającej dobrze przygotować organizm do sportów zimowych. Zaplanuj sobie regularne ćwiczenia na cały tydzień. Przed każdym wyjściem do siłowni plenerowej zrób kilkuminutową rozgrzewkę – poskacz na skakance, pobiegaj truchtem, wykonaj serię ćwiczeń gimnastycznych.

Siłownię plenerową staraj się odwiedzać regularnie – co dwa, trzy dni. Pamiętaj, by stopniowo podnosić poziom wysiłku fizycznego, by uniknąć kontuzji. Zwiększaj ilość minut każdego wykonywanego ćwiczenia, aby nie przeforsować organizmu.

Przed rozpoczęciem treningów przeczytaj poradniki, dowiedz się więcej o rodzajach urządzeń outdoor fitness.

WordPress Video Lightbox