Siłownie plenerowe dla seniorów – 3 polecane urządzenia do ćwiczeń

Siłownia zewnętrzna Wimed
Siłownie plenerowe WIMED – przykładowe realizacje
28 sierpnia 2018
Siłownia plenerowa dla początkujących
Jak ćwiczyć na urządzeniach outdoor fitness – porady dla początkujących
30 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie

Siłownie plenerowe dla seniorów – 3 polecane urządzenia do ćwiczeń

Siłownia zewnętrzna dla seniorów

Z urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu mogą ćwiczyć nie tylko młode, wysportowane osoby. To świetny sposób na codzienny trening również dla osób starszych, seniorów czy mniej sprawnych fizycznie. Wszystkie urządzenia, które można znaleźć w siłowniach plenerowych, umożliwiają aktywność fizyczną bez nadmiernego obciążenia mięśni czy stawów. Nie są one aż tak wymagające, jak sprzęt w tradycyjnych siłowniach, jednak skutecznie utrzymują dobrą kondycję i wzmacniają cały organizm.

Siłownie plenerowe cieszą się dużą popularnością wśród osób starszych. Są ogólnodostępne – znaleźć je można w każdym mieście, a nawet w niewielkich miejscowościach. To strefy, które służą nie tylko do aktywności fizycznej, ale również integracji społecznej.

Ćwiczenia na świeżym powietrzu dla osób starszych

Ruch i aktywność fizyczna jest ważna na każdym etapie życia. Osoby starsze, z racji na niezależne od nich ograniczenia – powinny jak najczęściej spędzać czas na świeżym powietrzu. Dzięki urządzeniom outdoor fitness mają możliwość połączenia przyjemnie spędzonego czasu z pożyteczną aktywnością.

Przeczytaj więcej o ćwiczeniach seniorów

Koła Tai Chi do ćwiczeń górnych partii mięśni

Koła Tai Chi polecane są do ćwiczeń mięśni znajdujących się w górnej partii ciała. Świetnie poprawiają sprawność kończyn górnych oraz wzmacniają mięśnie obręczy barkowej. Korzystanie z tego urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu jest bardzo proste (wystarczy chwycić rękami koła i wykonywać nimi obroty), a przynoszą ogromne korzyści. Polecane są zwłaszcza osobom starszym, mającym problemy ze sprawnością stawów ramion, nadgarstków czy łokci.

Urządzenie Tai Chi skośne

Sprzęt Tai Chi do wzmacniania górnych partii mięśni

Dowiedz się więcej o Tai Chi

Sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu dla seniorów – wahadło

Wahadło to kolejne urządzenie, które polecane jest przede wszystkim seniorom. Pozwala na wykonywanie płynnych, rekreacyjnych ruchów wahadłowych i treningu cardio. Ćwiczenia na wahadle poprawiają giętkość i gibkość całego ciała, poprawiają koordynację ruchową, wzmacniają przede wszystkim kręgosłup i biodra.

Wahadło dwustanowiskowe

Wahadło dwustanowiskowe do treningów na świeżym powietrzu

Dowiedz się więcej o wahadle

Twister – urządzenie do wzmacniania mięśni brzucha i bioder

Ćwiczenia na twisterze bardzo korzystnie wpływają na układ krążeniowy, oddechowy i poprawiają koordynację ruchową całego organizmu. Ruchy wykonywane na twisterze pomogą zaktywizować stawy biodrowe i utrzymać je w dobrej kondycji.

Twister trzystanowiskowy WIMED

Twister trzystanowiskowy

Dowiedz się więcej o twisterze

Sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu – zamów siłownię plenerową WIMED

Stwórz w swoim miejscu zamieszkania strefę outdoor fitness, z której będą korzystać nie tylko seniorzy. Urządzenia do ćwiczeń przeznaczone są dla osób w każdym wieku i z różnym poziomem kondycji fizycznej. Zamów sprzęt do treningów na świeżym powietrzu prosto od producenta.

Skontaktuj się z przedstawicielem firmy WIMED

Urządzenia outdoor fitness

Zamów urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu dla seniorów

WordPress Video Lightbox