Siłownia zewnętrzna od A do Z – informacje, przepisy

Matka z dzieckiem na siłowni plenerowej
Siłownia plenerowa – plan treningowy dla aktywnych mam wg Kuczaja
14 czerwca 2018
Siłownie na świeżym powietrzu
Producent siłowni na świeżym powietrzu
13 lipca 2018
Pokaż wszystkie

Siłownia zewnętrzna od A do Z – informacje, przepisy

Siłownie plenerowe

W związku z ciągle rosnącą popularnością siłowni zewnętrznych przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji związanych z inwestycją w outdoor fitness. Co to są siłownie plenerowe według aktualnych przepisów? Jakie wymogi musi spełnić inwestor planując montaż urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając producenta siłowni zewnętrznych?

W otwarte strefy outdoor fitness inwestują już nie tylko miasta, ale również miasteczka, a nawet wsie. Stworzenie miejsca, w którym bezpłatny dostęp do profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń mają wszyscy o każdej porze dnia często znajduje się na czele listy inwestycji każdej gminy, zwłaszcza takiej bez dobrze rozwiniętej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej.

W siłownie plenerowe inwestują również domy opieki, ośrodki kulturalne i wychowawcze, placówki edukacyjne, domy spokojnej starości. Nic dziwnego – sprzęt outdoor fitness umożliwia wykonywanie prostych ćwiczeń, przynoszących wymierne efekty i korzyści, a korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne i możliwe o każdej porze dnia.

Siłownia zewnętrzna przepisy budowlane i obowiązujące normy dla sprzętu outdoor fitness

Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, będące wyposażeniem siłowni plenerowych, są zainstalowane na stałe i zaliczane są do małej architektury. W związku z tym każda inwestycja związana z budową siłowni zewnętrznej wymaga zgłoszenia w urzędzie, w odpowiednim wydziale architektury.

Należy pamiętać, że obowiązkiem inwestora jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom siłowni zewnętrznej – taki obowiązek nakłada Art. 5 ust. 1 i 2 Prawa Budowlanego.

Zobacz siłownie zewnętrzne WIMED: http://silownie-zewnetrzne.eu/realizacje/

Normy dla siłowni zewnętrznych – w trosce o bezpieczeństwo użytkowników sprzętu outdoor fitness

Każda siłownia zewnętrzna musi spełniać wymagania jakości i bezpieczeństwa urządzeń fitness, które określa norma PN-EN 1663: 2015-06. Norma dla siłowni plenerowych została opublikowana w 2015 roku przez Polski Komitet Normalizacyjny i określa wymagania zarówno produkcji i instalacji, jak i kontroli i konserwacji sprzętu outdoor fitness zainstalowanego na stałe.

Według normy PN-EN 1663: 2015 sprzęt będący wyposażeniem siłowni plenerowej przeznaczony jest dla dzieci powyżej 14 lat, młodzieży i osób dorosłych, a także użytkowników o wzroście powyżej 1400 mm.

Ważne! Wszystkie urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu pełnią funkcję rekreacyjne, a użytkownicy korzystają z nich bez nadzoru specjalisty, dlatego muszą być zaprojektowane tak, by ćwiczenia na nich nie stanowiły żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia.

Zobacz certyfikowany sprzęt outdoor fitness: https://sklep.wimed.pl/fitness

Certyfikat siłowni plenerowych WIMED

Siłownie zewnętrzne WIMED posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty i spełniają normy unijne

Siłownia plenerowa – cele i korzyści

Jeszcze kilka lat temu strefy outdoor fitness należały do rzadkości, a znaleźć je można było tylko w miastach. Obecnie większość gmin inwestuje w siłownie zewnętrzne – władze zdają sobie sprawę z szeregu korzyści, które niosą one dla mieszkańców każdej, nawet niewielkiej miejscowości.

Siłownie plenerowe dla gmin to sposób na inwestycję w zdrowie mieszkańców, ich aktywizację fizyczną oraz promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Strefy outdoor fitness w małych miejscowościach i gminach stają się często miejscem codziennych spotkań mieszkańców, co poprawia relacje panujące w danej społeczności.

Dowiedz się więcej o siłowniach plenerowych WIMED: http://silownie-zewnetrzne.eu/silownie-plenerowe-producent/

Zobacz i zamów sprzęt do ćwiczeń outdoor fitness: https://sklep.wimed.pl/fitness

Urządzenia do ćwiczeń outdoor fitness producent

Zamów urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu prosto u producenta – kliknij w zdjęcie i sprawdź ofertę WIMED outdoor fitness

WordPress Video Lightbox