Siłownia plenerowa dla seniorów

Sprzęt do ćwiczeń WIMED
Darmowy fitness dla każdego – siłownie plenerowe i sprzęt do ćwiczeń
5 października 2018
Sprzęt do ćwiczeń aerobowych
Urządzenia do ćwiczeń aerobowych
10 października 2018
Pokaż wszystkie

Siłownia plenerowa dla seniorów

Siłownie plenerowe dla seniorów

Sportowy, aktywny tryb życia jest niezwykle ważny w starszym wieku. Codzienny fitness na świeżym powietrzu pomaga wzmocnić ciało i utrzymać je w dobrej kondycji. Siłownie plenerowe to świetny sposób na zapewnienie osobom starszym miejsca, w którym będą mogli dbać o swoją formę w bezpieczny sposób, bez obaw o kontuzje.

Wszystkie urządzenia do ćwiczeń skonstruowane są w taki sposób, by nie narażać organizmu na przeciążenia i by mogły wspomagać np. rehabilitację.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu seniorów i osób starszych niesie ze sobą szereg korzyści. To sposób na codzienne dotlenienie organizmu i dostarczenie niezbędnej witaminy D3. Aktywność na zewnątrz poprawia krążenie krwi, wydolność oddechową i koordynację ruchową organizmu. Bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie, dodaje wigoru i energii.

Siłownie zewnętrzne to miejsca, w których seniorzy mogą się spotykać w swoim gronie, spędzać czas z przyjaciółmi i przebywać z młodszymi osobami, co również doskonale wpływa na ich samopoczucie. Otwarta przestrzeń to świetne miejsce na integrację społeczną, odnawianie znajomości i zawieranie nowych.

Sprzęt do ćwiczeń dla seniorów WIMED
Zobacz więcej realizacji

O czym pamiętać planując siłownię zewnętrzną dla seniorów

  • Wybierz sprzęt outdoor fitness o niskiej intensywności, który umożliwia ćwiczenia bez nadmiernego obciążenia dla mięśni, kości i stawów.
  • Zamieść czytelne instrukcje, napisane odpowiedniej wielkości czcionką, wzbogacone ilustracjami.
  • Zadbaj o otoczenie – zieleń, zaciszne i spokojne miejsce, z dala od ruchliwych ulic i zgiełku.
  • Zapewnij warunki sprzyjające integracji: podwójne urządzenia do ćwiczeń będą sprzyjać nawiązywaniu relacji, a plac zabaw pozwoli na wspólną aktywność z wnukami.
  • Stwórz miejsce do odpoczynku, pamiętaj o ławkach w zacienionych miejscach.

Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu polecane osobom starszym

Ćwiczenia na urządzeniach outdoor fitness mogą skutecznie przeciwdziałać obniżaniu się sprawności ruchowej, dlatego tak często są rekomendowane przez lekarzy, gerontopedagogów czy rehabilitantów jako uzupełnienie procesów rehabilitacyjnych.

Największą popularnością cieszy się sprzęt, który nie wymaga wysokiego poziomu sprawności, dzięki czemu bez obaw można z niego korzystać każdego dnia. Do takich urządzeń zaliczyć można rowerek, koła tai chi, biegacz, narciarz czy orbitrek – to one pozwalają aktywizować całe ciało niewielkim nakładem sił.
Sprawdź urządzenia outdoor fitness, dowiedz się jak ćwiczyć

WordPress Video Lightbox