Podłoże pod sprzęt do ćwiczeń w siłowniach plenerowych

Siłownie plenerowe
Siłownie zewnętrzne WIMED – najwyższa jakość, szeroka oferta
15 października 2018
Outdoor fitness stepper
Stepper – sprzęt outdoor fitness do ćwiczeń dolnych partii ciała
3 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Podłoże pod sprzęt do ćwiczeń w siłowniach plenerowych

Siłownia pod chmurką

Planując budowę siłowni plenerowej konieczne jest zadbanie nie tylko o wysokiej jakości sprzęt, ale również o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z nich osobom. Dużą uwagę należy przyłożyć do nawierzchni. Poznaj wszystkie wady i zalety różnego rodzaju podłoża pod sprzęt outdoor fitness.

Jeśli masz pytania, potrzebujesz porady – skontaktuj się z przedstawicielem handlowym firmy WIMED, która jest polskim producentem siłowni zewnętrznych: http://silownie-zewnetrzne.eu/kontakt/

Podłoża pod siłownie plenerowe

Jakie podłoże pod siłownie zewnętrzne wybrać?

  • Nawierzchnie naturalne

Są najtańsze do wykonania, jednak wymagają całorocznej pielęgnacji. Zwłaszcza wokół najczęściej używanych urządzeń mogą się tworzyć nieestetyczne klepiska, w których po deszczu będzie gromadzić się woda. Trawa wokół sprzętu do ćwiczeń świetnie amortyzuje ewentualne upadki, jest bezpieczna przede wszystkim dla dzieci.

Siłownia plenerowa na trawie

  • Maty nawierzchniowe i płyty bezpieczne

Zaleca się ich użycie wszędzie tam, gdzie bardzo często przebywają dzieci i młodzież (świetnie amortyzują upadki, są odpowiedniej miękkości). Zarówno maty nawierzchniowe, jak i specjalne płyty są dostępne w różnych kolorach, można z nich tworzyć finezyjne kształty.

Bezpieczne podłoże pod siłownie

  • Kostka brukowa, betonowa

To rozwiązanie bardzo estetyczne i trwałe, łatwe w utrzymaniu w porządku. Ścieżki z kostki brukowej mogą być kolorystycznie dopasowane do koloru sprzętu outdoor fitness, co umożliwia stworzenie spójnej i harmonijnej przestrzeni.

Kostka brukowa pod siłownie zewnętrzne

  • Kamień dekoracyjny i żwirek

To rzadko stosowana nawierzchnia, głównie ze względu na mniejszą funkcjonalność – kamyczki mogą powodować potknięcia, otarcia i rany podczas upadku. Drobne kamyczki dekoracyjne wykorzystuje się przede wszystkim w miejscach, z których korzysta głównie młodzież i osoby bez ograniczeń ruchowych (nie sprawdzą się w siłowniach plenerowych dla seniorów).

Żwirek w siłowni zewnętrznej

WordPress Video Lightbox