Darmowy fitness dla każdego – siłownie plenerowe i sprzęt do ćwiczeń

Street workout producent
Urządzenia do street workout – producent Wimed Outdoor Fitness
25 września 2018
Siłownie plenerowe dla seniorów
Siłownia plenerowa dla seniorów
10 października 2018
Pokaż wszystkie

Darmowy fitness dla każdego – siłownie plenerowe i sprzęt do ćwiczeń

Sprzęt do ćwiczeń WIMED

Siłownie zewnętrzne, czyli potocznie nazywane „siłowniami pod chmurką”, to niezastąpiony sposób na zapewnienie mieszkańcom danego regionu możliwości dbania o swoje zdrowie i to całkowicie za darmo. Otwarte strefy aktywności są darmowe i dostępne dla wszystkich – korzystać z nich może każdy, o każdej porze.

Sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu stanowi często część większego kompleksu na terenie rekreacyjnym gminnym lub miejskim. Obok siłowni plenerowych znaleźć można strefy street workout (dowiedz się więcej: http://silownie-zewnetrzne.eu/urzadzenia-do-street-workout-producent-wimed-outdoor-fitness/), place zabaw i „małpie gaje” czy boiska sportowe. Takie parki rozrywki tworzone są w specjalnych miejscach, zazwyczaj na terenach zielonych lub przy budynkach klubów sportowych, szkół czy placówkach edukacyjnych. Są odpowiednio zaprojektowane, z troską o zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa wszystkich korzystających z ich wyposażenia osób.

Korzyści płynące z ćwiczeń na świeżym powietrzu

  • Poprawa sprawności ruchowej.
  • Zwiększenie siły mięśni, możliwość trenowania różnych partii ciała.
  • Korzystny wpływ na koordynację ruchową i ogólną kondycję całego ciała.
  • Maksymalne dotlenienie organizmu, dostarczenie witaminy D3 (niezbędnej dla zdrowych kości i prawidłowego działania metabolizmu).
  • Efektywne spalanie kalorii i redukcja tkanki tłuszczowej.
  • Hartowanie organizmu (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym) i podniesienie jego wytrzymałości na bodźce chorobotwórcze.
  • Poprawa krążenia (oznaczająca redukcję złego cholesterolu) i wydolności oddechowych.
  • Redukcja zmęczenia, skutków stresu.
  • Pozytywny wpływ na samopoczucie, ćwiczenie koncentracji i konsekwencji podejmowanych działań.
  • Ogromna dawka energii, rewitalizacja całego organizmu.
Outdoor fitness

Trening na świeżym powietrzu to krok w stronę poprawy kondycji organizmu

Dlaczego warto zainwestować w siłownię zewnętrzną w swojej gminie?

Władze miast i gmin, mając na uwadze potrzeby mieszkańców, coraz częściej inwestują w siłownie plenerowe i otwarte strefy rekreacyjne. To dzięki takim inwestycjom podnosi się komfort życia danej społeczności, zapewnia miejsce do aktywnego wypoczynku i bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Siłownie pod chmurką to również ukłon w stronę starszych osób, wśród których potrzeba ruchu fizycznego na świeżym powietrzu jest ogromna. Seniorzy coraz częściej korzystają z możliwości ćwiczeń sprzęcie outdoor fitness przede wszystkim ze względu na to, że nie są mocno obciążające dla organizmu i nie grożą kontuzjami. Osoby starsze, oprócz korzyści płynących z aktywności fizycznej. Starsze osoby wskazują ponadto, jako jedną z najbardziej istotnych zalet siłowni zewnętrznych, możliwość spotkań z innymi, rozmów, integracji z młodszą częścią danej społeczności.

Outdoor fitness dla seniorów

Korzystanie z siłowni plenerowych polecane są również seniorom i osobom o mniejszej sprawności fizycznej

Dowiedz się więcej o ćwiczeniach na świeżym powietrzu dla seniorów: http://silownie-zewnetrzne.eu/jak-cwiczyc-w-starszym-wieku/

Jeśli chcesz zamówić sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu, potrzebujesz pomocy lub porady związanej z wyborem odpowiednich urządzeń – skontaktuj się z nami. Nasi przedstawiciele handlowi odpowiedzą na każde pytanie i przedstawią najlepsze rozwiązania. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj: http://silownie-zewnetrzne.eu/kontakt/

WordPress Video Lightbox