Zadbaj o swoją formę zimą – korzystaj z siłowni plenerowych

Ćwiczenia na ławce skośnej
Przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu – ławka Bench
23 października 2017
Siłownie zewnętrzne - Polski producent
Siłownie zewnętrzne producent
9 listopada 2017
Pokaż wszystkie

Zadbaj o swoją formę zimą – korzystaj z siłowni plenerowych

Kobieta ćwicząca na świeżym powietrzu

O tym, jak ważny dla naszego organizmu jest ruch chyba nikomu nie trzeba przypominać. Na szczęście na przestrzeni ostatnich kilku lat świadomość w tym zakresie bardzo się zmieniła. Ludzi uprawiających sport widać już nie tylko na siłowniach i salach gimnastycznych, ale też na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna na zewnątrz kojarzy się głównie z jazdą na rowerze, bieganiem i chodzeniem z kijkami, ale możliwości jest zdecydowanie więcej. Bardzo popularne stają się w ostatnim czasie siłownie plenerowe. Ćwiczenia na zewnętrznych siłowniach są nie tylko zdrowe, ale też zupełnie darmowe.

Siłownie zewnętrzne dostępne przez cały rok

Zima nie jest łaskawa dla amatorów uprawiania sportów pod gołym niebem, jest też wyzwaniem dla producentów siłowni zewnętrznych. Na szczęście wysokiej jakości materiały są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i pozwalają na korzystanie z siłowni plenerowych również zimą. Przyrządy posiadają certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo podczas ćwiczeń, jednak zimą należy przed każdym ćwiczeniem dokładnie sprawdzić każde urządzenie, z którego chcemy skorzystać. Jeżeli na którymś zalega śnieg albo lód trzeba go po prostu usunąć. Zimą warto wybierać te przyrządy do outdoor fitness czy street workoutu, na których nie trzeba siadać podczas ćwiczeń. Idealny będzie biegacz, orbitrek czy wahadło.

Mężczyźni ćwiczący na siłowni plenerowej

 

Dlaczego warto ćwiczyć na świeżym powietrzu – również zimą?

Niskie temperatury i śnieg w prawdzie nie zachęcają do wyjścia na zewnątrz, a już tym bardziej do wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń pod gołym niebem. Jednak odpowiednio dobrane ćwiczenia na zewnątrz mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasz organizm, dlatego warto się przełamać i zadbać o siebie również zimą. Ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na ogólny stan i kondycję organizmu. Ćwiczenia na świeżym powietrzu zimą zwiększają odporność, a ze względu na niską temperaturę organizm spala wtedy więcej kalorii, dlatego ćwicząc zimą łatwiej zrzucić zbędne kilogramy.

Infografika - o czym pamiętać ćwicząc zimą

O czym należy pamiętać ćwicząc zimą?

Przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i samemu zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • rozgrzewkę – należy ją wykonać zaraz po wyjściu z domu, idealny będzie dziesięciominutowy trucht,
  • ubranie – najlepiej zaopatrzyć się w odzież termoaktywną z technologią dry-fit,
  • oddychanie – zimą najbezpieczniej jest oddychać nosem, bo powietrze wdychane w ten sposób zdąży się nagrzać zanim trafi do płuc,
  • czas treningu – zimowa sesja treningowa powinna być krótka, maksymalnie do godziny czasu,
  • pogoda – kiedy na zewnątrz jest bardzo zimno, wieje i pada deszcz warto odpuścić. Taki trening nie będzie przyjemny i może grozić przeziębieniem,
  • może być ślisko – zimą trzeba zwrócić szczególną uwagę na nawierzchnię, na której ćwiczymy, bo na śliskiej nawierzchni o kontuzję nie trudno.

Zobacz urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu: http://silownie-zewnetrzne.eu/produkty/outdoor-fitness-standard/

WordPress Video Lightbox