Przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu – ławka Bench

Aktywność seniorów
Jak ćwiczyć w starszym wieku?
28 września 2017
Kobieta ćwicząca na świeżym powietrzu
Zadbaj o swoją formę zimą – korzystaj z siłowni plenerowych
25 października 2017
Pokaż wszystkie

Przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu – ławka Bench

Ćwiczenia na ławce skośnej

Siłownie plenerowe pojawiają się jak grzyby po deszczu i można z nich korzystać nie tylko w dużych miastach. Coraz częściej spotkać je można również przy wiejskich szkołach lub ośrodkach kultury. Z przyrządów do ćwiczeń na świeżym powietrzu korzystać mogą osoby w każdym wieku i o każdym stopniu wytrenowania.

W większości siłowni zewnętrznych znaleźć można ławkę (prostą lub pochyloną) – urządzenie, które pozwala na wykonywanie łatwych, ale przynoszących szybki efekt ćwiczeń.

Ławka Bench do ćwiczeń na zewnątrz

Ławka Bench to połączenie ławki prostej i ławki pochylonej. Ławka pozwala na wykonywanie prostych, nieskomplikowanych ćwiczeń, które pomogą wzmocnić mięśnie brzucha, poprawią krążenie i układ oddechowy. Warto wprowadzić je w swój plan treningowy i korzystać z ławki pochylonej podczas każdej wizyty na siłowni zewnętrznej.

Poznaj szczegóły urządzenia do ćwiczeń – ławka prosta i pochylona Bench http://silownie-zewnetrzne.eu/produkty/outdoor-fitness-premium/bench-lawka-prosta-i-pochylona/

Ławka prosta i pochylona

Ćwiczenia na ławce pochylonej

Skręty tułowia – to ćwiczenie służy wzmocnieniu mięśni prostych i skośnych brzucha. Należy położyć się na ławce pochylonej tak, aby plecy i biodra przylegały do ławki, a nogi umieścić na drążku. Ręce trzeba skrzyżować na klatce piersiowej lub trzymać za głową. Następnie należy unosić powoli barki i głowę, odrywając plecy od ławki i wykonać skręty tułowia (raz w prawo, raz w lewo). Przy wykonywaniu tego ćwiczenia trzeba pamiętać, aby mięśnie brzucha były stale napięte.

Skłony w leżeniu głową w dół – należy położyć się na plecach, nogi zaczepić o drążek, pamiętając o tym, aby były ugięte w kolanach. Z takiej pozycji trzeba się powoli podnosić. Opcją dla zaawansowanych jest wykonywanie podczas unoszenia ciała skrętów tułowia.

Skłony boczne – to ćwiczenie rozpoczyna się położeniem na boku w taki sposób, aby dolna partia ciała przylegała cała do ławki. Następnie należy zaczepić nogi o drążek, a ręce skrzyżować na klatce piersiowej, aby nie przeszkadzały w wykonywaniu ćwiczenia. Następnie należy powoli podnosić się do góry i wstrzymać ruch na kilka sekund (aby zwiększyć napięcie mięśni) i opuszczać tułów równolegle do ławeczki.

Wykonując powyższe ćwiczenia na ławce skośnej należy, należy pamiętać o odpowiednim oddychaniu: wdechu przy podnoszeniu w górę, a wydechu przy opadaniu w dół.

Poznaj również RUNNER – PRZYRZĄD DO ĆWICZEŃ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU http://silownie-zewnetrzne.eu/przyrzady-do-cwiczen-na-swiezym-powietrzu-runner/

WordPress Video Lightbox